Pariisi raamatukogu

Janet Skeslien Charles
Tõlkija: Lii Tõnismann

Kirjeldus

Pariis, 1939. Noore edasipüüdliku Odile Souchet’ elu paistab pilvitu, tal on kena politseinikust peigmees ja unistuste amet Pariisi Ameerika Raamatukogus. Kui natsid linna sisse marsivad, ähvardab sõda Odile’i ilma jätta kõigest, mida ta elus kalliks peab, armas töökoht kaasa arvatud. Odile ja teised vaprad raamatukoguhoidjad ühinevad vastupanuliikumisega omal moel: nende relvaks on raamatud. Kui aga sõda viimaks lõpeb, saab Odile vabadusejoovastuse asemel tunda kirjeldamatut reeturlikkuse kibedust.
Montana, 1983. Ühe kolkalinnakese üksildane teismeline Lily sooviks oma ellu veidigi seikluslikkust. Ühtäkki jääb talle silma omaette hoidev eakas naabrinaine. Lily saab salapärase minevikuga daami kohta tasapisi üht-teist teada ja avastab, et neil on nii mõndagi ühist: võõrkeelearmastus, südamesoovid ja kõrvetav kiivus. Ta ei oska hingeski aimata, et neid liidab minevikku maha jäetud sünge saladus.
„Pariisi raamatukogu” on ood raamatukogudele, raamatutele ning liigutavatele inimsuhetele. Mõnikord võib erakordset kangelaslikkust leida väga vaiksest kohast.

Veel
Kirjastaja Helios OÜ
Ilmumisaasta 2022
Keel Eesti
Kategooria Ilukirjandus