Need, kelle minevik kätte sai

Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Tõlkija: Mari Jesmin

Kirjeldus

Kauaoodatud Sebastain Bergmani sarja 7. osa.

Sebastian Bergman ja tema kolleegid keskkriminaalpolitsei mõrvajuurdluse osakonnast on tagasi – ja kättemaksuga! Hjorthi ja Rosenfeldti seitsmenda romaani tegevus leiab aset kolm aastat pärast eelmise osa sündmusi.

Vaid mõne päeva jooksul on toime pandud kolm mõrva ja Karlshamni haarab õudus. Vanja Lithner ja tema kolleegid on surve all – tuleb leida snaiper ja ta peatada, enne kui ta uuesti tapab. Kuid pole vihjeid, tunnistajaid ega selgeid seoseid ohvrite vahel.

Sebastian Bergman on vanaisaks saades valinud rahulikuma elustiili, nüüd töötab ta osalise tööajaga psühholoogi ja terapeudina. Ühtäkki pöördub Sebastiani maailm pea peale, kui temalt küsib abi austraallane, kes kaotas samuti 2004. aasta tsunami tagajärjel lapse.

Alates kolm aastat tagasi Uppsalas sooritatud mõrvast pole Billy tapmist lõpetanud. Isakssaamise eel teeb ta otsuse: ta ei tapa enam. Kuid asjaolud ei lase minevikku unustada. Kui kaugele on Billy valmis minema, veendumaks, et teda ei avastata?

“Need, kelle minevik kätte sai” on eelviimane osa Hjorthi & Rosenfeldti rahvusvaheliselt menukast sarjast, mida on ainuüksi Rootsis müüdud 1,6 miljonit ja kogu maailmas 5 miljonit eksemplari.

Veel
Kirjastaja Helios OÜ
Ilmumisaasta 2022
Keel Eesti
Kategooria Kriminaalromaanid ja põnevikud