Positiivne sünnituskogemus on võimalik

Rebecca Dekker

Kirjeldus

Kolmest sünnitusest üks tekitab trauma.
See ei pea nii minema.
Nagu paljud esmasünnitajad läks Rebecca oma esimest last sünnitama terve rasedana. Pärast seda sai temast aga statistika: keegi, kes on läbi teinud traumaatilise sünnituse.
Rebecca kavatses sünnitada oma ülikooli haiglas, kus ta hakkas hinnatud teadlasena lõpetama õenduse doktorantuuri. Kuid selle haigla iganenud tavad tekitasid talle tüsistusi, mida saanuks ennetada. Mis veel hirmsam: Rebecca täiesti tervena ilmale tulnud beebi viidi kohe tema juurest ära lastetuppa. Nii anus ta esimestel tundidel pärast sünnitust oma last näha.
Mõni aasta hiljem ja taas lapseootel, otsustas Rebecca teha põhjaliku uurimistöö, arutamaks üksipulgi läbi, mis tema esimesel sünnitusel valesti läks. Ta avastas vapustavaid asjaolusid, mis igal aastal puudutavad miljoneid peresid ja mis muutsid temagi elukäiku.
Selles raamatus toob Rebecca päevavalgele Ühendriikide sünnitusabisüsteemi karmi reaalsuse ja pakub välja inspireerivaid lahendusi nii lapsevanematele kui ka valdkonna professionaalidele.

„Meil kõigil on oma sünnituslugu. Mõni neist on innustav, mõni traumeeriv, kuid pea iga lugu on unustamatu. Osa inimesi on veendunud, et haiglapersonal päästis nende elu. Teised tunnevad end ravivigade või ebavajaliku sekkumise ohvrina.
Selles raamatus räägin mina oma loo.” Rebecca Dekker

Veel
Kirjastaja Helios OÜ
Ilmumisaasta 2021
Keel Eesti
Kategooria Lapseootus ja sünnitus